شستشوی صحیح موها به چه صورت است؟

شستشوی صحیح موها به چه صورت است؟

  • تاریخ ارسال : 17 ژانویه 2019

  • تعداد بازدید: 1826 بازدید

  • نویسنده: ُُSADAF

  • دسته بندی: مو

شستشوی صحیح موها به چه صورت است؟

 

شما اینکار رو هر روز یا یک در میان انجام می دهید. اما آیا واقعا می دانید که برای شستن مو ها چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ اگر بر طبق اصول درست مو ها یتان راشستشو دهید درخشندگی و زیبایی شان چندین برابر خواهد شد به علاوه اینکه تفاوت را در سلامت مو ها یتان کاملا احساس خواهید کرد.

مو ها کاملا باید قبل از شامپو خیس بشوند: پس ابتدا با آب گرم مو ها را آبکشی کنید تا اول با آبکشی شروع کنید: کوتیکول های مو باز بشوند و آلودگی ها یا موادی که به مو ها نفوذ کرده اند از بین بروند. شستن مو ها با آب گرم باعث می شود چربی سر از بین برود و در ضمن کوتیکول های مو که باز شده اند نرم کننده را به خوبی جذب کنند.

اگر قد مو ها یتان بلند است ابتدا کمی نرم کننده به مو ها بزنید: بله درست است. اگر قد مو هایتان از شانه هایتان بلندتر است قبل از شامپو کمی نرم کننده به ساقه و انتهای مو ها بمالید و سپس آبکشی کنید. اینکار نه تنها از خشک شدن مو های ضعیف و آسیب دیده جلو گیری می کند بلکه درخشش آن ها را چندین برابر می کند. نرم کننده کمی خاصیت تمیز کنندگی نیز دارد.

کف شامپو را فقط به ریشه های مو و کف سر بمالید: فقط کافی است که کف سر و ریشه مو ها و ناحیه پشت سر (بالای گردن) را با شامپو و کف شستشو دهید. ریشه مو ها چرب ترین و جوان ترین قسمت مو ها هستند در حالیکه ساقه و نوک مو ها خشک ترین و شکننده ترین قسمت مو ها هستند. پس به همین دلیل نیازی نیست به انتها و ساقه مو ها مستقیما شامپو و کف بمالید.

با ملایمت و آرامی مو ها یتان را ماساژ دهید: محکم مالیدن و چنگ زدن مو ها با کف شامپو باعث خراب شدن و آسیب دیدن کوتیکول های مو می شود. در نتیجه مو ها شکننده و وز می شوند. هنگام شستن مو ها یتان فرض کنید که می خواهید یک لباس حساس و لطیف را با دست بشورید. شامپو زدن را از ناحیه ریشه و کف سرتان شروع کنید و با حرکات عمودی کف سرتان را ماساژ دهید تا جریان خون افزایش یابد و ریشه مو ها یتان برای رویش تحریک بشود. پس با ملایمت از ریشه به سمت نوک سرتان را ماساژ دهید. توجه داشته باشید که با حرکت دورانی سرتان را شستشو ندهید اینکار باعث گره خوردن و وز مو ها می شود. در پایان باقیمانده کف ها را به سمت پایین و نوک مو ها هدایت کنید.

بعد از یه بار شستشو با شامپو این کار را دوباره تکرار نکنید: با وجود اینکه روی بطری بعضی از شامپو ها نوشته شده دو بار سر را شسشو دهید اما واقعا نیازی نیست که مو ها را بیش از یک بار شستشو دهید. با یک بار شستن مو ها با شامپو آلودگی ها کاملا از سطح مو از بین می  روند. در صورتی که مو انقدر کثیف باشد که در اولین شستشو کف به وجود نیاید می توانید یک بار دیگر مو ها را با مقدار کمی شامپو بشورید.

نرم کننده را از ساقه مو ها به سمت انتهای مو ها بزنید: بعد از اینکه مو ها را خوب بعد از شامپو آبکشی کردید ساقه مو ها را با دست تان بفشارید تا آب اضافه اش خارج شود سپس نرم کننده را به ساقه و نوک مو ها بمالید و بگذارید ۳ تا ۴ دقیقه روی مو ها بماند. هر چقدر بیشتر روی مو ها باشد بهتر جذب می شود و اثر نرم کنندگی بیشتری دارد. نرم کننده را به هیچ عنوان روی ریشه مو و کف سر نمالید. ناحیه ریشه سر به طور طبیعی چربی دارد.

در پایان با آب سرد ابکشی کنید: آب سرد کوتیکول های مو را می بندد و باعث تثبیت نرم کننده روی مو ها می شود. پس آن ها را با آب سرد آبکشی کنید تا درخشنده تر بشوند.

 

اگر بر طبق اصول درست مو ها یتان راشستشو دهید درخشند گی و زیبایی شان چندین برابر خواهد شد به علاوه اینکه تفاوت را در سلامت مو ها یتان کاملا احساس خواهید کرد.