نکات مهم در دکوپاژ مو که باید بدانید

نکات مهم در دکوپاژ مو که باید بدانید

  • تاریخ ارسال : 28 دسامبر 2018

  • تعداد بازدید: 1427 بازدید

  • نویسنده: ُُSADAF

  • دسته بندی: رنگ مو

نکات مهم در دکوپاژ مو که باید بدانید

 

عمل پاک کردن و خارج کردن دانه های مصنوعی رنگ از روی مو های رنگ شده را دکوپاژ مو می گویند.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که فرق آن با دکلره کردن چیست ؟

عمل دکوپاژ ضعیف تر از دکلره کردن مو می باشد. دکوپاژ پایه رنگ موی تیره را به روشن تغییر می دهد. زمانی که فردی موهای خود را تیره تر از رنگ اصلی خود می کند ولی مورد پسند وی نیست و می خواهد آن را به رنگ دیگری دربیاورد عمل دکوپاژ را انجام می دهد تا موها یش بتواند دوباره رنگ دلخواهش را بگیرد و در این صورت مو های وی نهایتا یک درجه روشن تر می شود؛ اما در دکلره کردن مو می توان تا حد ممکن مو ها را روشن تر نمود و به پایه رساند تا بتوان هر رنگی را بر روی آن پیاده کرد.

از جمله روش هایی که در کلاس های آموزش رنگ مو برای هنرجویان جهت پاک کردن و ریموو رنگ مو ارائه می شود؛ همین روش دکوپاژ می باشد.

 

طرز تهیه :

محتوی یک بسته افاسل را در ظرفی غیر فلزی ریخته و با 75 سی سی اکسیدان کرم و یا آب که بستگی به نوع دکوپاژ مورد نظر دارد کاملا مخلوط و روی مو های خشک و شسته نشده به کار ببرید.

 

انواع دکوپاژ مو:

 

دکوپاژ قسمتی :

اگر ریشه مو طبیعی است افاسل را با برس رنگ مو ابتدا به تیره ترین قسمت های رنگ شده مو زده و از هر گونه تماس مواد دکوپاژ با ریشه مو جلوگیری کنید.

برای این منظور هر لایه مو را از قسمت بعدی به وسیله یه قطعه پنبه لوله ای جدا نمایید. مدت مکث افاسل پس از پایان کار بستگی به پایه مورد نظر دارد که می تواند از 20 تا 60 دقیقه باشد.

 

دکوپاژ کلی:

اگر تمام قسمت های مو به طور یکنواخت رنگ شده باشد یک بسته افاسل را بعلاوه 75 سی سی آب برای تمام سر مانند شامپو مصرف کنید، این دکوپاژ کلی و ملایم می تواند مو ها را از یک تا 3 درجه روشن کند. اگر منظور از دکوپاژ ملایم قسمتی از مو باشد به وسیله برس رنگ و اپلیکاتور روی قسمت های مورد نظر مصرف نمایید. مدت مکث 5 تا 20 دقیقه باشد.

 

نکات مهمی در دکوپاژ مو:

  1. دکوپاژ مو یک عمل تکنیکی است که به تجربه آرایشگر و چگونگی موی مورد نظر بستگی دارد.بعضی از موها بدون هیچ دلیلی سریع و راحت دکاپاژ شده در حالیکه برخی دیگر با همان رنگ و رفله به سختی دکوپاژ می شوند. برای اینکه بهترین نتیجه بدست آید باید لایه نازکی از مو را به وسیله دکوپاژ آزمایش کنید و نتیجه کار را ارزیابی کرده و سپس با توجه به پایه مورد نظر یکی از انواع دکوپاژ مو را مورد استفاده قرار دهید.
  2. در مدت مکث دکوپاژ، موها باید تا پایه رنگ مورد نظر روشن شوند، مثلا چنان چه رنگ انتخابی بلوند تیره شماره 6 باشد دکوپاژ باید تا پایه 6 برسد.
  3. افاسل محصولی است که برای پاک کردن پیگمنتهای مصنوعی رنگ از روی موهای رنگ شده تهیه شده است. بنابراین صریحا توصیه می شود آن را فقط برای قسمتی از مو که قبلا رنگ شده به کار ببرید.
  4. در صورتی که افاسل را با اکسیدان کرم شماره 2 برای دکاپاژ به کار می برید باید دقت نمایید که مواد با پوست سر تماس پیدا نکند.
  5. چنان چه مواد دکوپاژ را بیشتر از زمان تعیین شده از طرف کارخانه سازنده روی مو نگه دارید موجب خشکی بیش از حد و در نتیجه متلاشی شدن ساختمان مو می می گردد.
  6. بعد از انجام دکوپاژ و رنگ آمیزی باید از یک کاندیشنر قوی استفاده شود تا از خشکی و شکنندگی احتمالی موها جلوگیری به عمل آید.